WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KORZYSTAJĄCYCH Z OPIEKI W ŚWIETLICY SZKOLNE

1.  Świetlica oddział przedszkolny jest czynna: Poniedziałek i Czwartek od 13.30-15.30,  Wtorek, Środa, Piątek od 13.00 - 15.30.

Świetlica klasy I-VIII jest czynna:

poniedziałek - piątek od 7.00 do 8.00

Poniedziałek:    12.15 - 15.50

Wtorek:             11.25 - 15.50

Środa:                11.25 - 15.45

Czwartek:         11.25 - 15.45

Piątek:               11.25 - 15.45

1. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicy. Po wyznaczonych godzinach pracy świetlicy odpowiedzialność za dziecko ponoszą rodzice /opiekunowie, wyjątek stanowią uzasadnione wypadki losowe.
          2. Rodzice/opiekunowie przekazują dziecko pod opiekę nauczycielom-wychowawcom świetlicy. Nie podlega opiece wychowawców dziecko, które nie zgłosi się na świetlicę. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście na świetlicę wychowawcy.
          3. Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty (prosimy
            o nie przynoszenie do szkoły wartościowych przedmiotów np. zabawek elektronicznych, gier, PSP).
          4. Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy materialnie odpowiadają rodzice/opiekunowie.
          5. Nauczyciele - wychowawcy świetlicy współpracują z rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym celem rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.
          6. Dziecko przebywające w świetlicy szkolnej zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim: bezpieczeństwa, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny, szanowania sprzętu i materiałów stanowiących wyposażenie świetlicy szkolnej.
          7. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy zobowiązana jest do powiadomienia o tym wychowawcę. Uczeń, który posiada pisemne pozwolenie rodziców i ma samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu, obowiązkowo zgłasza to wychowawcy.
          8. Dziecko odebrane ze świetlicy szkolnej do domu, nie może do niej powrócić w tym samym dniu.
          9. Dziecko ma obowiązek uczestniczyć w zajęciach organizowanych w ramach pracy świetlicy szkolnej.
          10. Dziecko może zostać skreślone z listy uczestników świetlicy za wielokrotne nieprzestrzeganie REGULAMINU ŚWIETLICY.

REGULAMIN ŚWIETLICY

1. Słuchamy i wykonujemy polecenia wychowawców.

2. Nie wychodzimy ze świetlicy bez zgody wychowawcy.

3. Nie biegamy po sali i korytarzach.

4. Mówimy umiarkowanym głosem - nie krzyczymy.

5. Nie używamy wulgarnych słów.

6. Nie krytykujemy i nie obrażamy innych.

7. Nie stosujemy przemocy wobec innych.

8. Rozwiązujemy konflikty w sposób kulturalny.

9. W sposób sympatyczny i życzliwy odnosimy się do kolegów i koleżanek.

10. Pomagamy młodszym i słabszym.

11. Nie przerywamy osobie mówiącej – słuchamy do końca wypowiedzi.

12. W czasie przeznaczonym na naukę odrabiamy lekcje i zachowujemy ciszę.

13. Aktywnie uczestniczymy w zajęciach świetlicowych.

14. Szanujemy cudzą i swoją własność.

15. Szanujemy mienie świetlicowe.

16. Dbamy o wygląd i porządek w sali.

17. Posiłki spożywamy siedząc przy stoliku.

18. Zawsze odkładamy rzeczy świetlicowe na ich miejsce, nigdy nie zostawiamy ich na

podłodze lub  boisku szkolnym czy korytarzu.

19. Ponosimy konsekwencje za nieodpowiednie zachowanie.

20. W czasie pobytu w świetlicy nie bawimy się telefonami komórkowymi i itp.

przedmiotami.