• XVII Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja jest jak obraz"

• NASI LAUREACI

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Gminnym Konkursie Recytatorskim "Poezja jest jak obraz". Celem konkursu było bogacenie biernego i czynnego języka ucznia, rozwijanie wrażliwości na poezję, aktywizowanie miłośników poezji poprzez prezentację ich dokonań oraz zachęcanie do występów na scenie.

Kategoria  klasy I - III

Nikodem Bober - 3 miejsce

Kategoria  klasy IV - VI

Nikola Podstawska - wyróżnienie

Maja Wolnik - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Koncert „Wznieś serce nad zło"

•         Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert „Wznieś serce nad zło” – w sobotę 26 marca o godz. 19:30 na Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie. Koncert w duchu solidarności i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, a także podziękowania za trud i ofiarność mieszkańców naszej gminy, którzy tak mocno angażują się w pomoc ukraińskim sąsiadom dotkniętym wojną. Na scenie wystąpią między innymi chór Vox Sanctae Margaritae, zespół „Sezon na Czereśnie”, lokalni artyści, soliści, instruktorzy i instrumentaliści Dębińskiego Centrum Kultury. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Obowiązuje jednak rezerwacja miejsc. Darmowe bilety będą dostępne w Urzędzie Gminy Dębno, Dębińskim Centrum Kultury i bibliotekach publicznych od 15.03.2022r. Przed i po zakończeniu koncertu, będzie prowadzona zbiórka na rzecz uchodźców przebywających na terenie naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy!

• AKCJA POMOCY DLA UKRAINY

• Dziękujemy  Samorządowi Uczniowskiemu, rodzicom, nauczycielom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy tak licznie wzięli udział w akcji pomocy na rzecz dzieci i rodzin z Ukrainy. Zbiórka niezbędnych rzeczy odbyła się na terenie szkoły, a zebrane produkty za pośrednictwem OSP w Perle zostały przekazane koordynatorom akcji.

• Szanowni Rodzice,

Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem  nr 9/2022 z dnia  9 lutego 2022 r. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich w związku z naborem dzieci do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i świetlicy ustaliła listy kandydatów.

Wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani.

Rodzice kandydatów proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia w terminie od 7 marca 2022 r. do 10 marca 2022 r. do godziny 15.00.

Beata Urbaszewska