• Andrzejki w naszej szkole

          • Czwartek w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii oraz wspaniałej zabawy andrzejkowej.

            Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, czy losował magiczne przedmioty, aby poznać swój przyszły zawód czy los. Były także ciasteczka z wróżbą i lanie wosku. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

            Klasy starsze spotkały się z wychowawcami dopiero o godzinie 16 i to one miały „prawdziwy” wieczór andrzejkowy. Ciemność i cisza za oknami skłaniają do refleksji i potęgują nastrój tajemniczości. Do tego wspaniałe przebrania (wróżki, księżniczki, sportowcy, strażacy czy piraci).

            Uczniowie zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Wróżby andrzejkowe, których choć nikt nie bierze całkowicie poważnie, ale wszyscy chętnie i z zaangażowaniem biorą w nich udział, bo marzyć można, a nawet trzeba.

            Magiczne przepowiednie przeplatane były wspaniałą zabawą i tańcami, w czasie których wybrano króla i królową balu. Nie zabrakło dobrego humoru i super zabawy.

            Mamy nadzieję, że Andrzejki i andrzejkowe wróżby były dla wszystkich bardzo udane.

            Następną okazją do wspólnej zabawy będzie dopiero bal karnawałowy, ale to dopiero w przyszłym roku.

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • 21 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

            Dzień ten został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych,
            z inicjatywy amerykańskich studentów, którzy zareagowali w ten sposób na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

            Dzień ten, służy więc promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy

            Świętowanie Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły  ubrani w kolorze żółtym lub pomarańczowym (symbol radości i optymizmu).  Korytarze zamieniły się w „Aleje Życzliwości” wypełnioną licznymi cytatami i myślami na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości oraz symbolem życzliwości uśmiechniętym słoneczkiem. Uczniowie otrzymali też i nosili przypinki ze słoneczkiem.
            Na korytarzu pojawiła się „Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień”, do której  chętni uczniowie mogli wrzucać życzliwe liściki, pozdrowienia, laurki, które później zostały przekazane do adresatów.

            „Najbardziej straconym dniem jest ten, w którym się nie śmiałeś.” – patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci możemy powiedzieć, że ten dzień z pewnością nie był stracony.

             

          • Dzień Seniora

          • Jak co roku w Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich hucznie i bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Seniora. Dnia 18 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Eweliny Podstawskiej i Kamili Kaczor przygotowali przepiękny program artystyczny dla zaproszonych seniorów.

            Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski wraz z małżonką oraz Dyrektor PSP w Biadolinach Szlacheckich Pani Beata Urbaszewska. Zebranych seniorów i zaproszonych gości powitała Pani Sołtys Barbara Boguszewska.  Pan Wiesław Kozłowski złożył życzenia wszystkim Seniorom życząc im długich lat życia w zdrowiu i radości. Podkreślił ich ogromną rolę jaką pełnią w społeczeństwie.

            Było to naprawdę miłe i wzruszające wydarzenie zarówno dla osób starszych jak i dla dzieci. Dla Seniorów ten dzień był okazją do odkrycia radości życia i wielu pozytywnych emocji, jakie wnosi pojawienie się dzieci. Dla dzieci zaś była to okazja, by wydobyć z siebie niesamowite pokłady radości i uśmiechu, którym były w stanie obdarować osoby starsze.

            Kochani Seniorzy, życzymy Wam:

            MARZEŃ, o które warto walczyć,

            RADOŚCI, którymi warto się dzielić,

            PRZYJACIÓŁ, z którymi warto być,

            NADZIEI, bez której nie da się żyć.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • 17 listopada obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!

            Główne motto akcji brzmiało: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

            W piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”: certyfikat, naklejkę i  przypinkę.

            Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę”  także wśród  nauczycieli

            i innych pracowników szkoły oraz gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę  i wręczali Certyfikaty MT EXPERT. Na lekcjach matematyki odbywały się turnieje mające wyłonić mistrzów tabliczki mnożenia szkolnych i klasowych.

            Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają.

            Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

              

            Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom. 

          • XII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

          • Miło nam poinformować, że 16 listopada 2023 r. uczennica naszej szkoły Nikola Podstawska zdobyła WYRÓŻNIENIE w XII Małopolskim Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej. Konkurs odbył się w XXV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie i był połączony ze ślubowaniem uczniów klas I - mundurowych.

            Konkurs, objęty został honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, Muzeum Armii Krajowej.

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Dzień Tolerancji

          • 16.11.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tolerancji pod hasłem:  "Pięknie się różnimy".

             

            Bądźmy tolerancyjni cały rok.

          • OPATRUNEK NA RATUNEK

          • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zaangażowali się w akcję charytatywną organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania.  Tym razem była to zbiórka materiałów opatrunkowych dla szpitali misyjnych w Afryce. Akcja zakończyła się w październiku.

            Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i  nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję.

            Pamiętajcie, dobro wraca!

          • Święto niepodległości

          • 10.11. 2023 r. uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Święto Szkoły, połączone z uroczystymi obchodami 105 rocznicy odzyskania Niepodległości. Po porannej mszy, uczniowie  przygotowani przez nauczycieli: Karolinę Sadłoń, Elżbietę Regę i Krystiana Sadłonia, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Ziemia tarnowska w walce o niepodległość”. Odśpiewano też wspólnie hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

                        Znacznie większą wagę miała Wieczornica Patriotyczna którą przygotowaliśmy dla społeczności lokalnej. Licznie zgromadzeni goście z przedstawicielami władzy samorządowej na czele z Zastępcą Wójta Gminy Dębno - Panem Jackiem Szklarzem, ks. proboszczem Zbigniewem Dudkiem, ks. Krzysztofem Kowalczykiem, radną powiatową Martą Kulig, Radnym Gminy Dębno Grzegorzem Kłuskiem, prezesem Akcji Katolickiej  Anitą Skokoń, Przewodniczącym Rady Duszpasterskiej Antonim Kura, Lucyną Jamer (rodzina zmarłego Porucznika Kazimierza Rzepki), sołtysami: Barbarą Boguszewską, Katarzyną Góral, Henrykiem Kuboniem, obejrzeli przedstawienie. Narratorzy przypomnieli widowni okoliczności utraty Rzeczypospolitej przez mieszkańców okolic Tarnowa, walkę o odzyskanie niepodległości w październiku 1918 r oraz zmagania z niemieckim okupantem podczas II wojny światowej. Twórcy scenariusza wspomnieli o walkach w Radłowie i okolicach w 1939 r., pierwszym transporcie więźniów do Auschwitz,  martyrologii okolicznej ludności mordowanej w Zbylitowskiej Górze i Pogórskiej Woli. Piosenką o żołnierzach z AK odświeżono pamięć o Bitwie pod Jamną, zamykając ramy historyczne przedstawienia. Zwieńczeniem przedstawienia był koncert uczestników wyjazdu na obchody 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Popisy wokalne uczniów i absolwentów oraz treści przekazywane przez narratorów wzbudziły wśród zgromadzonej publiczności zróżnicowane emocje. Były chwile zadumy, wzruszenia przeplatane aplauzem. Na zakończenie wieczornicy młodzi piosenkarze i oratorzy zebrali gromkie brawa ze strony zgromadzonej publiczności.

          • II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Poezji Śpiewanej „MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ”

          • 6 listopada 2023 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Poezji Śpiewanej „MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ” Iwkowa 2023.

            Wyróżnienie w kategorii klas I - III zdobył Bruno Podstawski uczeń klasy I śpiewając piosenkę „Dziewczyna z granatem”.

            II miejsce w kategorii klas VII – VIII zdobyła Nikola Podstawska uczennica klasy VIII śpiewając piosenki: „ Białe Róże” oraz „ Jeszcze w zielone gramy”.

            Celem konkursu było uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomnienie i upamiętnienie pieśni patriotycznych  oraz żołnierskich nawiązujących do ważnych  wydarzeń historycznych, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, wspieranie wychowania patriotycznego poprzez aktywność artystyczną, propagowanie wśród dzieci i  młodzieży  postaw patriotycznych, wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów oraz umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.

            Oficjalne rozdanie nagród, dyplomów oraz koncert laureatów odbył się 11 listopada podczas Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa w ramach projektu dofinansowanego ze Starostwa Powiatowego w Brzesku.

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

          • Gminny Konkurs Plastyczny "Widokówka z mojej miejscowości"

          •      10 listopada 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej podczas uroczystej akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości przedstawiono wyniki gminnej rywalizacji konkursowej.

            Komisja konkursowa kierując się wymaganiami regulaminowymi oraz kryteriami: zgodność
            z tematem, pomysłowość, oryginalność, walory estetyczne, technika wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny spośród 39 zgłoszonych prac wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: klasy I – II oraz III- IV.

            Laureatami  z naszej szkoły zostali: Aleksandra Seremet z  klasy II oraz Mikołaj  Plesiński z  klasy III, którzy zajęli II miejsca w swoich kategoriach.                       

             

            SERDECZNIE GRATULUJEMY!

             

             

          • Wycieczka do Łańcuta

          • 26 października 2023 r. uczniowie klasy V wraz z opiekunami wybrali się pociągiem na wycieczkę do Zamku w Łańcucie. Pierwszym punktem programu był udział w lekcji muzealnej „Tajemnice teatru dworskiego”. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi pojęciami oraz postaciami, które miały wpływ na rozwój teatru w Polsce. Mieli również możliwość przygotowywania takich scenografii do przedstawień, jak te wystawiane za czasów Lubomirskich i Potockich. 

            Kolejnym punktem programu był spacer po malowniczym parku otaczającym Muzeum oraz zwiedzanie pięknych wnętrz Zamku. W harmonogramie wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Stajni i Wozowni, gdzie podziwiali niezwykłą kolekcję pojazdów konnych.

            Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Łańcuta wrócili uśmiechnięci i zadowoleni ale z jednym pytaniem: „Kiedy znowu pojedziemy na wycieczkę pociągiem?”

      • KontaktyWstaw podział strony

        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich
        • 14-6658136
        • 32-828 Biadoliny Szlacheckie 44 Poland
      • LogowanieWstaw podział strony