• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

•         Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Nadrzędnym celem tego dnia jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.

W ramach tej akcji uczniowie klasy III przeczytali najmłodszym  baję „O trzech małych świnkach”.
            Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajki i obejrzały pantomimę przygotowaną przez starszych kolegów.

Zachęcamy wszystkich do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo, jak powiedział Kornel Makuszyński:

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
            który  (…) życie napełnia światłem, a (…) serca wzruszeniem;
            miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.”

• Wycieczka do Tarnowa

• 27 września uczniowie klas I-III wybrali się z wychowawczyniami na wycieczkę pociągiem do Tarnowa  na Komisariat Policji. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Dzieci miały okazję zobaczyć kilka sprzętów pomocnych w  codziennej pracy policjantów w tym kajdanki, kamizelki, kaski, ochraniacze, pałki policyjne, Ochotnicy mogli je przymierzać. Uczniowie chętnie skorzystali z okazji, aby usiąść choć na chwilę na motocyklu policyjnym. Zwiedzili również Izbę Tradycji. W czasie spotkania pan policjant przypomniał dzieciom  numer alarmowy na policję 997 i 112. Udzielił im również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał jak prawidłowo zawiadamiać służby ratunkowe w sytuacji wypadku, pożaru itp.

Spotkanie z policjantami wzbogaciło wiedzę uczniów oraz przyniosło wiele radości.

Po wizycie w Komisariacie Policji udaliśmy się na warsztaty z robotyki. Głównym celem warsztatów było skonstruowanie i zaprogramowanie robotów z zestawów klocków Lego. Pobyt na warsztatach był dla wszystkich wielką frajdą, umożliwił rozwijanie pasji, pobudzał wyobraźnię i kreatywność.

Po warsztatach udaliśmy się na pizzę do restauracji "Soprano". W drodze powrotnej korzystając z pięknej pogody, wstąpiliśmy na plac księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie podziwialiśmy kosmiczną fontannę przedstawiającą Układ Słoneczny.

Był to dzień pełen niesamowitych wrażeń. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domów.

• Program profilaktyczny "CUKIERKI"

• W dniu 15 września 2022 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w programie profilaktycznym "CUKIERKI". Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak "CUKIERKI".

Celem programu było:

• przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;
            • umiejętność zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi;
            • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;
            • wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny;
            • nauka współpracy jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym;
            • kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;
            • nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych;
            • rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• "Co my wiemy, to tylko kropelka.

Czego nie wiemy, to cały ocean".

Izaak Newton

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.
            1 września 2022 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2022/2023. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i  zapałem do pracy.
            Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie  o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej
            odbyła się  uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu  sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy trzeciej oraz ich starsi koledzy i koleżanki przedstawili krótką część artystyczną związaną z pożegnaniem wakacji i powitaniem nowego roku szkolnego.  Nie zabrakło nawiązania do  rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz świadomości życia w wolnym kraju.
            Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły  Beata Urbaszewska, która serdecznie powitała rodziców, grono pedagogiczne i wszystkich uczniów, w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej  szkoły oraz złożyła życzenia udanego i spokojnego roku pracy.
            Po części oficjalnej  uczniowie udali się  z wychowawcami do sal lekcyjnych.