• Powitanie Jesieni

•             Dnia 25.09.2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły pierwszy dzień jesieni.

Z tej okazji do sali przedszkolaków zawitała Pani Jesień z koszem pełnym jesiennych darów. Dzieci prezentowały i nazywały dary jesieni, które zebrały wspólnie z rodzicami.

Na koniec, przedszkolaki wykonały piękne wiewiórki.

W taki właśnie sposób pożegnaliśmy lato, a przywitaliśmy jesień.

Dziękujemy Pani Jesieni. Zapraszamy w przyszłym roku!!!.

• Wycieczka do kina

• „Nie ma na świecie przyjaźni,

która trwa wiecznie.

Jedynym wyjątkiem jest ta,

którą obdarza nas pies”

(Konrad Lorenz)

W dniu 15 września uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do kina „Planeta” w Brzesku na film pt. ”O psie, który jeździł koleją”. Film ten jest przeniesioną we współczesne czasy opowieścią znaną z uwielbionego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Opisuje ona poruszającą historię przyjaźni dziecka i niezwykłego psa – podróżnika, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Lampo  z nowego filmu to piesek – „znajdka”, przygarnięty przez rodzinę konduktora. To nie tylko zachęta do adoptowania zamiast kupowania, ale też pokazanie, jak wygląda uczenie się opieki nad nowym pupilem i oswajanie go z nowym otoczeniem.

Lampo – to wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu,
             z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem dziewczynki – Zuzi. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo, Dyrektor stacji robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to  udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem , którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

Walorem edukacyjnym filmu jest to, że stanowi ona adaptację lektury. W filmie dużą rolę odgrywa świat influencerów i Internetu, ale nie jest przedstawiony wyłącznie przez pryzmat wpisanych w niego zagrożeń, ale wskazuje także on pozytywne sposoby wykorzystania mediów społecznościowych, np. możliwość szybkiego odnalezienia zaginionej, bliskiej osoby czy zebrania sporej sumy pieniędzy na szczytny cel.

Film ten dzieci oglądały zaciekawione, ze wzruszeniem w oczach, ze szczęśliwym zakończeniem wydarzeń.

Następnie udaliśmy się do miejskiego Ogródka Jordanowskiego, gdzie dzieci świetnie się bawiły. Wycieczka była udana, a uczniowie czekają na kolejną.

• Im więcej wiedzy posiądziemy teraz,

Tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłosci,

- o tyle będziemy madrzejsi…”

Czwarty września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2023/2024.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie  o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej odbyła się  uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu  sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy trzeciej oraz ich starsi koledzy i koleżanki przedstawili krótką część artystyczną związaną z pożegnaniem wakacji i powitaniem nowego roku szkolnego.  Nawiązano także  do 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz świadomości życia w wolnym kraju.

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły  Beata Urbaszewska, która serdecznie powitała rodziców, grono pedagogiczne, uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Szczególnie ciepło przywitała najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów deklarując im wsparcie nauczycieli, starszych koleżanek i kolegów oraz pracowników administracji i obsługi. Przedstawiła organizację roku szkolnego 2023/2024. Złożyła gronu pedagogicznemu życzenia spokojnej i systematycznej pracy, niezależnie od czekających zmian i wyzwań. Uczniom natomiast czerpania wiedzy pełnymi garściami, sukcesywnego podnoszenia swojej poprzeczki, mierzenia się z niepowodzeniami i stawiania czoła przeciwnościom.

Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Przed nami kolejny rok szkolny wypełniony nauką, ale również zabawą, spotkaniami z kolegami, nauczycielami, pełen nowych wyzwań i wrażeń.

• Stypendium Wójta Gminy Dębno

• 30 sierpnia 2023 r. podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy Dębno Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Dębno Piotrem Maturą wręczali stypendia najlepszym uczniom za rok szkolny 2022/2023.

Nagrodzonych zostało 46 najzdolniejszych uczniów w gminie. Wśród nich znalazło się trzech uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali stypendia za:

- wysokie wyniki w nauce -  KAROL KUBALA,

- szczególne osiągnięcia artystyczne - NIKOLA PODSTAWSKA,

- szczególne osiągnięcia w nauce - WIKTOR WOLNIK.

Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym 2023/2024!