• WALENTYNKI

          • https://lo5.wroc.pl/wp-content/uploads/2021/03/walentynki-biblioteka-2021.png

                  

                   14 lutego w szkole  odbyły się Walentynki. By podkreślić wyjątkowość tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono. Czas spędzony w szkole obfitował w różnorodne zabawy i tańce. Zorganizowano także  POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Każdy miał możliwość przesłania wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa. 

                   Dziękujemy za wspaniałą i niezapomnianą zabawę!

          • Wycieczka do Teatru im. L. Solskiego i Parku Trampolin

          • 15 lutego klasa VII wraz z opiekunami wybrała się do FlyParku – Parku Trampolin w Tarnowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, rozwijanie zainteresowania sportem, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, a co najważniejsze integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

            Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki korzystaliśmy z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami „FLY BAR”, zwinnościowa karuzela „ELIMINATOR” oraz „NINJA PARK”.

            Bardzo aktywnie spędziliśmy tam godzinę. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczała nas nawet na sekundę.

            Po wysiłku fizycznym, krótki odpoczynek w restauracji Macdonald’s i główny punkt programu, czyli spektakl w Teatrze im. Ludwika Solskiego  w Tarnowie „Mały Książę”.

            Muzyczne widowisko adaptował i wyreżyserował Cezary Domagała. W przedstawieniu zobaczyliśmy Pilota, który równocześnie był narratorem opowieści, małego przybysza z planety B- 612 odgrywanego przez nastoletniego chłopca, wszystkie postaci będące alegoriami ludzkich cech, spotkane przez Księcia podczas jego wędrówki: Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika, Geografa i oczywiście Różę, Lisa oraz Żmiję.  Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, Pilot spotyka małego tajemniczego przybysza z innej planety – Małego Księcia.  Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka.

            Wszystko to sprawiło, że wizyta w teatrze okazała się ciekawym sposobem prezentacji lektury oraz okazją do refleksji nad tym, co jest „niewidoczne dla oczu”.

          • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

          • ​​​​​

            Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszego ucznia klasy II Antoniego Wolnika, który w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ,,Strażacy chronią lasy- lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat’’ w kategorii II klas I-IV zdobył III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • XVIII Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek "O Muszlę św. Jakuba"

          • Niezmiernie miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczennic. W XVIII Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "O Muszlę św. Jakuba" wyśpiewały:

            Nikola Podstawska - II miejsce w kategorii klas VII-VIII

            Aleksandra Pluszewska - wyróżnienie w kategorii klas IV-VI

            Serdecznie gratulujemy uczennicom sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

          • Bal karnawałowy

          • W sobotę 28 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle - zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, światełkami, papierowymi kwiatami zachęcała do szalonej zabawy.

            Tematem przewodnim balu dla młodszych uczestników zabawy były bajki Disneya. W trakcie zabawy powitaliśmy niespodziewanych gości – Myszkę Miki i Myszkę Mini, którzy poprowadzili zabawę. Dzieci zaprezentowały się w pięknych przebraniach. W szkole zaroiło się od super bohaterów, kowbojów,  piłkarzy. Były także wróżki,  księżniczki i inne postacie z bajek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i emocji. Przy dźwiękach muzyki uczniowie wzięli udział w różnych konkursach i zabawach, podczas których mogli zdobyć nagrody przygotowane przez Radę Rodziców. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór „Króla i Królowej Balu”. Sędziowie brali pod uwagę umiejętności taneczne uczestników.

            Podczas drugiej części zabawy dla starszych uczniów mogliśmy poczuć klimat lat 90.  Uczniowie  pochwalili się pięknymi strojami nawiązującymi do mody z tamtego okresu.  Podczas zabawy  zatańczyli taniec belgijski i makarenę. Wzięli także udział w zabawie z krzesełkami i innych atrakcjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Była również możliwość wykonania sobie pamiątkowych zdjęć karnawałowych w kąciku fotograficznym  z wykorzystaniem sprzętu kupionego w ramach Programu "Laboratoria Przyszłości".

            Zarówno w pierwszej jak i drugiej części balu na zmęczonych tancerzy czekał  pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Dziękujemy Pani Dyrektor, Radzie Rodziców, i wszystkim wychowawcom oraz uczniom, którzy zaangażowali się do przygotowania tego wydarzenia. 

          • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Konkursie Plastycznym  ,,Strażacy chronią lasy- lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat’’. Na gminnym etapie konkursu uzyskali następujące miejsca:

             

            Grupa II - klasy I-IV szkoły podstawowe

            I miejsce - Antoni Wolnik

            III miejsce - Piotr Stós 

            III miejsce - Kajetan Gniady 

             

            Wyróżnienie:

            Vladislav Samoilenko

             

            Serdecznie gratulujemy!

             

             

             

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W dniu 20 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „ Dnia Babci i Dziadka”.

            Zebranych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły Pani Beata Urbaszewska, która podziękowała za liczną obecność. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Zastępca Wójta Gminy Dębno Pan Jacek Szklarz. Dyrektor Szkoły złożyła życzenia wszystkim zebranym Babciom i Dziadkom i zaprosiła  do oglądania części artystycznej.

            Uczniowie przedstawili Jasełka oraz program artystyczny, aby podziękować kochanym dziadkom za  dobro i wyrazić swoją miłość. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla wspaniałych gości.

            Po występach dzieci, głos zabrał Zastępca Wójta Pan Jacek Szklarz, który złożył okolicznościowe życzenia w imieniu swoim i Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego oraz wręczył każdej Babci i Dziadkowi słodki upominek. Nie mógł wyjść z podziwu nad oryginalnością i dbałością o każdy detal, podkreślił wyjątkowość przedstawienia nazywając je festiwalem.

            Występ małych aktorów wprawił wszystkich w radosny nastrój,  pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami na stojąco, po czym udały się do swoich Babć i Dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.

            Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

             

             

             

             

             

             

          • Warsztaty mydlarskie

          • 13 i 18 stycznia dla klas I-III zorganizowane zostały warsztaty mydlarskie, podczas których uczniowie uczyli się tworzyć  kompozycje  o różnych kształtach oraz zapachach. Pani, która prowadziła warsztaty zapoznała uczniów z  historią mydła oraz z  podstawowymi  pojęciami z nim związanymi. Ta ciekawa lekcja nie tylko była okazją do świetnej zabawy, ale również rozwijała  zdolności manualne i wyobraźnię dzieci.

            Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty mydlarskie ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

            W trakcie warsztatów uczniowie wykonali przepiękne mydełka w kształcie smacznych babeczek i donatów, które wręczą swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

            Serdecznie dziekujemy pani Natalii Bober za wspaniałe warsztaty :)

             

          • XXIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

          • Miło nam poinformaować o sukcesie naszej uczennicy klasy VI Aleksandry Pluszewskiej. W XXIII edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w kategorii klas IV-VI wyśpiewała II miejsce.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

          • ORSZAK TRZECH KRÓLI

          • W piątek 6 stycznia 2023 roku w uroczystość Objawienia Pańskiego kolejny raz z kościoła parafialnego do Publicznej Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich wyruszył Orszak Trzech Króli. Uczestnicy orszaku rozgościli się w szkole, gdzie obejrzeli tradycyjne Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Jeleń i pani Eweliny Podstawskiej.

            Ciepłe, prosto z serc płynące teksty, wzruszające kolędy i pastorałki składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna dekoracja. Choć nie było zmieniającej się scenerii, to urok tego wystroju, w połączeniu z  tańcem i montażem słowno-muzycznym, przenikał głęboko w serce.

            Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia.

          • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

          • „Jakże piękne i wzruszające są kolędy, które tradycja wszystkich narodów oplotła wokół Bożego Narodzenia! Ileż w nich głębokich myśli, a nade wszystko jak wiele czułej radości skierowanej do tego Bożego Dzieciątka, które w Świętą Noc przyszło na świat!“

                                                                                                                                                                          Jan Paweł II

             

            2 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych. Konkurs jak co roku cieszył się dużą popularnością, a Jury miało nie lada wyzwanie aby wyłonić laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu.

            Podczas  Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w Łysej Górze naszą szkołę będą reprezentować:

            Kategoria I:

            Oddział Przedszkolny - Michał Gadziała

            Klasa "0" - Bruno Podstawski

            Kategoria II:

            Klasy I - III - Aleksandra Seremet

            Kategoria III:

            Klasy IV - VI - Aleksandra Pluszewska

            Kategoria IV:

            Klasy VII - VIII - Nikola Podstawska

             

            Dziękujemy wszystkim za udział.

            Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia  naszym laureatom!!!

             

          • RAZEM W ŚWIĘTA

          • Nasi uczniowie  przygotowali dekoracje świąteczne dla podopiecznych Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzesku. W akcji wzięło udział 30 uczniów.

            Dnia 16 grudnia br. dwie uczennice z klasy 5 pod opieką pani Barbary Jeleń złożyły życzenia i przekazały stroiki pacjentom, sprawiając im ogromną radość. Każdy z nich poczuł, że nie jest sam  i jest ktoś, kto o nich pamięta.          

             Personel PP ZOL, pacjenci, dyrekcja, nauczyciele   bardzo dziękują wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

          • "Balladyna" w Teatrze Stu w Krakowie

          • W środowy wieczór 7 grudnia uczniowie klasy 7 wraz z opiekunami zorganizowali wycieczkę do Krakowa. Mieli okazję  uczestniczyć w spektaklu  Balladyna w Krakowskim Teatrze Scena STU. Sztuka w reżyserii Krzysztofa Pluskoty jest interpretacją wybitnego dzieła Juliusza Słowackiego, dramatu bardzo dobrze znanego wszystkim uczniom. Romantyczny twórca, zainspirowany tradycją ludową, przedstawił w nim historię bezwzględnej walki o władzę, w której świat ludzki przegrywa ze światem nadprzyrodzonym. Trzeba przyznać, że mimo poważnej tematyki scena była nieprzerwanie wypełniona dźwiękiem i ruchem zwieńczonym znakomitą grą świateł. Reżyser, Krzysztof Pluskota, odgrywający również rolę Grabca, wprowadził także element humorystyczny, przełamując nieco mroczną scenerię sztuki. Adaptacja ta nadaje tak szeroko znanemu dziełu zupełnie nowej głębi. Mimo iż widz zna zakończenie, sztuka wciąż zaskakuje, a w niektórych momentach szokuje. Należy przyznać, że ten mający już prawie dwieście lat dramat jest ciągle żywy i aktualny.

            Duże wrażenie wywołały także iluminacje świąteczne, które zdobią miasto. Na ulicach Krakowa można oglądać przepiękne girlandy, bombki, kolorowe zamki, czy też rozświetlone zwierzęta. Wieczorne spacery w tym czasie nabrały zupełnie nowego znaczenia, ponieważ można się rozkoszować widokiem miasta skąpanego w świątecznych światełkach. Największe dekoracje pojawiły się na Rynku Głównym, gdzie również stanęła 15-metrowa choinka.

          • Mikołajki

          • Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
            Wszystkie dzieci na niego czekają,
            Moc prezentów każdemu przyniesie,
            Każde dziecko z prezentów się cieszy.

                Tak jak w słowach piosenki, 6 grudnia wszystkie dzieci z naszej szkoły czekały z niecierpliwością na Mikołaja. Po wielu trudach podróży i mimo niesprzyjających warunków (brak śniegu) zjawił się wyczekiwany przez najmłodszych uczniów i maluchów z oddziału przedszkolnego. Wierszami, piosenkami, tańcem każda grupa powitała miłego Gościa. Mikołaj w towarzystwie elfów, obdarował naszych milusińskich prezentami i słodkościami. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać… Ale Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok.

            Był to dzień pełen wrażeń. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

             

             

             

          • WIZYTA GÓRNIKA

          •     Z okazji obchodów Barbórki, do naszej szkoły przyjechał górnik z zawodu- Pan Marek Smaga, wieloletni pracownik kopalni soli w Bochni. Jego wizyta miała na celu przybliżyć uczniom ciężką, niebezpieczną ale bardzo ciekawą pracę w kopalni oraz wszystko co związane jest z górnictwem.

                 Pan Marek  w ciekawy sposób opowiadał uczniom o tym kim jest górnik, na czym polega jego praca oraz z czego składa się jego strój. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężka pracę.  Poznały znaczenie kolorów pióropuszy na czapce.

                Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści górnika. W trakcie rozmowy zadawały dużo pytań. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość przymierzenia czapki górniczej- czako. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska, dotknąć i  powąchać przyniesione przez górnika surowce z kopalni soli w Bochni.

          • Dzień Czystego Powietrza w szkole

          • Oddychanie to podstawowa funkcja życiowa. Jak ważne jest czyste powietrze dla naszego zdrowia wiedzą wszyscy , dlatego  co roku 14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji klasa 7 wraz z panią Izabelą Wołek  zorganizowała Dzień Czystego Powietrza w naszej szkole.

            Uczniowie wykonali kilka doświadczeń sprawdzających właściwości i skład powietrza, a następnie przedstawili prezentację o przyczynach i skutkach zanieczyszczeń powietrza.

            Na zakończenie odbył się krótki quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat m.in. dziury ozonowej, smogu czy segregacji odpadów.

    • KontaktyWstaw podział strony

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich
      • 14-6658136
      • 32-828 Biadoliny Szlacheckie 44 Poland
    • LogowanieWstaw podział strony