• Międzynarodowy Dzień Szczęścia

          • "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli".

            Albert Schweitzer

            Każdy z nas chce być szczęśliwy, to naturalna potrzeba każdego człowieka. Czym zatem jest szczęście? Na to pytanie próbowaliśmy sobie odpowiedzieć dnia 20 marca obchodząc Międzynarodowy Dzień Szczęścia. To wspaniała okazja do kształtowania inteligencji emocjonalnej jak również społecznej. W tym dniu próbowaliśmy sobie  odpowiedzieć na pytanie: "czym jest szczęście? oraz "jak ważne w życiu każdego człowieka są przyjazne, szczęśliwe relacje z drugim człowiekiem". Kolor zielony na dekoracjach oraz ubraniach miał oznaczać symbol szczęścia. Każdy uczeń otrzymał też czterolistne koniczynki i biedronki - jako symbol szczęścia. Na korytarzach oraz na drzewku szczęścia znalazło się bardzo dużo cytatów i wskazówek jak być szczęśliwym. Cały dzień upłynął nam na przyjemnej, miłej zabawie gdyż w tak szczególnym dniu nikt nie powinien być smutny. 

          • Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka

          • Wykonanie pięknych, kolorowych, wielkanocnych kartek ze świątecznymi życzeniami skierowanymi do papieża Franciszka, to kolejne konkursowe zadanie przygotowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

            Wyzwanie to podjęła dziesiątka naszych uczniów:  Małgorzata Brzuchacz,  Antoni Krasnopolski i  Oliwier Szczecina z kl. I, Mateusz Dąbroś  z kl. II,  Nikola Łoboda i Mikołaj Plesiński z  kl. III, Katarzyna Gąsiorek, Weronika Hebda i Wiktoria Koperska z kl. IV oraz  Mikołaj Dąbroś  z  kl. VI.

            Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, a 12 najpiękniejszych kartek  wybranych przez konkursowe jury trafi do Watykanu, do Ojca świętego.

             

             

            NASZYM UCZNIOM ŻYCZYMY POWODZENIA W KONKURSOWEJ RYWALIZACJI!!!

          • Targi Edukacyjne w Galerii Tarnovia

          • W dniu 15.03.2024 uczniowie klasy 8 uczestniczyli w targach edukacyjnych poznając ofertę edukacyjną szkół powiatu tarnowskiego. Na korytarzach między sklepami swoją ofertę prezentowało blisko 30 szkół i placówek edukacyjnych, przede wszystkim z Tarnowa, ale także szkoły powiatowe z Gromnika, Żabna oraz z Wojnicza.

            Wystawcy zadbali o to, aby jak najbardziej uatrakcyjnić swoje stoiska. Rozdawane były nie tylko ulotki i broszury informacyjne o ofercie danej szkoły i proponowanych kierunkach kształcenia, ale uczniowie częstowali także słodkościami, w tym własnymi wypiekami, prezentując pokazy, m.in. fryzjerskie i kosmetyczne, opowiadali o zajęciach pozaszkolnych i wymianach zagranicznych.

            To dla tegorocznych ósmoklasistów doskonała okazja do tego, aby w jednym miejscu dowiedzieć się koniecznych informacji, porozmawiać z nauczycielami, ale także ze starszymi koleżankami oraz kolegami i w ten sposób lepiej ukierunkować swoje plany – którą szkołę wybrać po ukończeniu „podstawówki”.

          • Dzień liczby Pi

          • „Podziwu godna liczba Pi”, jest na tyle wyjątkowa, że ma ... swoje święto! 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3,14 , czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku. Wielbiciele liczby Pi, zwłaszcza dotyczy to amerykańskich naukowców, w dniu święta zajadają się specjalnymi okrągłymi ciastami, które wewnątrz udekorowane są literą π, a na obwodzie podane mają jej rozwinięcie dziesiętne.
            Liczba Pi to stała matematyczna określana jako stosunek długości okręgu do długości jego średnicy. Wynosi w przybliżeniu – 3,141592... Jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych.
            Liczba Pi bywa nazywana „ludolfiną”. Nazwa „ludolfina” pochodzi od imienia holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena, który w 1610  roku obliczył wartość liczby Pi z dokładnością do 35 cyfr po przecinku. Zapis ten wyryto nawet na jego nagrobku.
                       
            Również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Był to iście matematyczny dzień pełen konkursów, quizów i zagadek. Samorząd Szkolny zrobił na korytarzu gazetkę, na której umieścił ciekawostki dotyczące tej magicznej i wyjątkowej liczby.  Uczniowie świetnie bawili się w trakcie  teleturniejów  klasowych,  podczas których mogli się pobawić w szukanie jak największej liczby wyrazów zawierających cząstkę pi np.: pierniki, pióro itp.    

            Młodzież  również brała udział w konkursach indywidualnych. Najwięcej chętnej młodzieży zgromadził konkurs kulinarny „Wypieki z liczbą Pi w tle”.         

            Każdy uczeń  mógł w tym dniu skosztować piernikowych kół i muffinek z magiczną liczbą Pi, przygotowanych przez młodzież naszej szkoły.
            Takie konkursy poszerzają wiadomości uczniów, dostarczają wiele emocji, ale przede wszystkim pobudzają ciekawość poznawczą i zainteresowanie piękną, ale trudną dziedziną wiedzy, jaką jest matematyka. Liczba Pi na pewno zostanie w pamięci uczniów, nawet tych mniej uzdolnionych matematycznie.      

            Mam nadzieję, że w następnym roku szkolnym jeszcze huczniej będziemy świętować tajemniczą liczbę Pi.          

          • V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "BE A STAR"

          • 13 marca 2024 r.  odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "BE A STAR". Organizatorami konkursu byli Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku. Patronat nad wydarzeniem sprawowali burmistrz Brzeska Tomasz Jan Latocha oraz starosta brzeski Andrzej Potępa.

            Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: w kategorii klas IV-VI Nikodem Bober, w kategorii klas VII-VIII Nikola Podstawska. Gratulujemy wspaniałych występów.

            Nikola wyśpiewała dla naszej szkoły 1 MIEJSCE.

            WIELKIE BRAWA!!! Powodzenia w kolejnych konkursach!

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W tym roku nie było akademii, ale  każda klasa  świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób, a klasowe samorządy prześcigały się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia Dnia Kobiet.

            Wszystkie Panie i dziewczynki otrzymały oficjalne życzenia złożone przez przedstawicieli samorządu szkolnego. Cały dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

          • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku

          • Miło nam poinformować o sukcesie naszego ucznia w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku, który odbył się  27.02.2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku.

            Karol Kubala, uczeń klasy 7 zajął  II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

             

          • Targi Edukacyjne w Brzesku

          • 5 marca 2024 klasa 8 uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Brzeska. Na początek, odwiedziła STREFĘ ODKRYWANIA WYOBRAŹNI I AKTYWNOŚCI „SOWA” mieszczącą się na terenie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

            Podczas pobytu w minicentrum nauki, doświadczeń i majsterkowani uczniowie przeszli 20 interaktywnych stanowisk służących do samodzielnej pracy polegającej na odkrywaniu, logicznym myśleniu i rozwiązywaniu zagadek.  Niesamowita maszyna XXL, znikający kot, rowerowe przekręty, ukryte obrazy, cienie, armata powietrzna… to tylko początek długiej listy atrakcji. Na koniec każdy z uczniów mógł znaleźć dla siebie miejsce do samodzielnego majsterkowania i sprawdzenia działania zbudowanej przez siebie machiny.

            Następnie klasa 8 uczestniczyła w Powiatowych Targach Edukacyjnych w Brzesku, zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji. Na targach zaprezentowały się wszystkie szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Brzeski. Przedstawiły one bogatą ofertę kształcenia w liceach ogólnokształcących oraz kształcenia zawodowego w branżowych szkołach i technikach.

            Podczas targów każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji nt. kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych powiatu brzeskiego w roku szkolnym 2024/2025r. Obejrzeli stoiska wystawowe promujące każdą ze szkół. Mogli skorzystać z informacji uzyskanych od starszych kolegów i przygotowanych ulotek.

            Następnie zostali oprowadzeni po budynku Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych, gdzie zobaczyli pracownie m.in. mechatroniczną, gastronomiczną, budowlaną czy hotelarską.

            Trudny wybór… Którą szkołę wybiorą nasi uczniowie?

          • Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca bieżącego roku odbyły się w naszej szkole gminne obchody „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Na wstępie uroczystości, przemówienie okolicznościowe wygłosiła Dyrektor Szkoły Pani Beata Urbaszewska. Następnie, na tle starannie przygotowanej scenerii, w pięknym montażu słowno-muzycznym, przygotowanym pod przewodnictwem nauczycieli: Pani Karoliny Sadłoń, Pani Elżbiety Regi i Pana Krystiana Sadłonia, wystąpili uczniowie naszej szkoły. Podczas części artystycznej zostały zaprezentowane sylwetki Żołnierzy Wyklętych, a także postać lokalnego bohatera - Cichociemnego, Oficera AK - porucznika Kazimierza Rzepki ps. "Ognik".

            Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Wójt Gminy Dębno - Pan Wiesław Kozłowski, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego - Anna Mikosz, Dyrektor DCK - Pan Łukasz Przybyło, Radna Powiatu Brzeskiego - Pani Marta Kulig, Radny Gminy Dębno - Pan Grzegorz Kłusek, rodzina porucznika Kazimierza Rzepki - państwo Lucyna i Bronisław Jamerowie. W wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy szkól z terenu Gminy Dębno - Pani Urszula Sworst, Pani Bernadeta Lipińska, Pan Artur Potępa, Pan Paweł Kmieć, nauczyciele, delegacje pocztów sztandarowych, mieszkańcy Biadolin Szlacheckich. Swoją delegację wystawiła także 1 Dębińska Drużyna Harcerska ZHR im. Kazimierza Rzepki działająca przy Dębińskim Centrum Kultury.

            Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski w swoim wystąpieniu podziękował organizatorom za wzruszający występ i nawiązał do historycznych wydarzeń związanych z walką żołnierzy wyklętych o Wolną i Niepodległą Polskę. Podkreślił także rolę patriotycznej edukacji w wychowaniu młodych ludzi.

            Następnie głos zabrał Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, który przybliżył postać Kazimierza Rzepki, znaczenie podtrzymywania pamięci o Nim i zaprosił dzieci i młodzież z terenu gminy do udziału w utworzonej drużynie harcerskiej, która nosi imię właśnie Kazimierza Rzepki "Ognika". Głos zabrała także Radna Sejmiku Województwa małopolskiego Anna Mikosz, podkreślając rolę patriotyzmu w życiu młodych ludzi.

            Na zakończenie, zaproszeni goście i delegacje, złożyli wiązanki przy obelisku porucznika Kazimierza Rzepki.

          • Wycieczka do Tarnowa

          • W dniu 28 lutego 2024 r.  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. W kinie Marzenie obejrzeli  spektakl muzyczny.                         
            ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt" to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynieniu dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem coraz częściej doskwierającej samotności.

            Inscenizacja ta uświadomiła dzieciom, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nadmiernym korzystaniem z telefonów komórkowych i gier komputerowych oraz jak ważni są w naszym życiu przyjaciele i ich wsparcie.
            Dzieci zostały wprowadzone w niesamowity świat podwodnych zwierząt. 

            Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter - wszystkie te elementy zapewniły bez wątpienia intensywne przeżycia, a ponadto zaangażowały  dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. 

            Po spektaklu dzieci udały się do Pasażu odkryć. Podczas zwiedzania naukowych ekspozycji interaktywnych, wrażenia wizualne przeplatały się z ciekawymi opowieściami przewodnika, który prowadził je od ciekawości i poszukiwania, do kreowania i realizacji.

            Uczniowie klas I-III oglądali seans w planetarium, gdzie zdobyli solidną dawkę wiedzy o Wszechświecie, natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach ekologicznych, na których wykonywały kule do kąpieli.

            Był to dzień pełen wrażeń :)

            Czekamy na kolejną wycieczkę :)

          • MIĘDZYNARODOWY KONKURS HAIKU

          •     15 lutego 2024 r. upłynął termin nadsyłania prac do Międzynarodowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Haiku”. Organizatorem polskiej edycji konkursu jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej  Manggha w Krakowie.

            Zadaniem konkursowym było samodzielne wykonanie pracy plastycznej pt. „Rodzina”, w którą należało wkomponować wiersz haiku. Jest to japońska  forma poetycka, polegająca na  „chwytaniu” szczególnych chwil w życiu lub zachwytu nad pięknem przyrody i wyrażeniu ich w  trzywersowych „wierszykach” w układzie: 5 sylab,7 sylab i 5  sylab.

             

            Zadanie konkursowe podjęła piątka naszych uczniów:  Wiktoria Koperska i Weronika Hebda z klasy IV, Jakub Gadziała i Zuzanna Niemiec z klasy V oraz Nataniel Paradowski z klasy VII, którzy świetnie poradzili sobie, przygotowując piękne, kolorowe i pomysłowe prace konkursowe.

             

            ŻYCZYMY POWODZENIA W RYWALIZACJI KONKURSOWEJ!

          • Bezpieczne ferie

          • Ferie to czas aktywnego i twórczego spędzenia czasu wolnego od szkolnych obowiązków. Prosimy o dołożenie wszelkich starań i wysiłku, aby zimowy wypoczynek przebiegał spokojnie i bezpiecznie, o zachowanie podczas ferii szczególnej ostrożności, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w trakcie zimowisk, obozów i innych form wypoczynku poza miejscem zamieszkania. 

            1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

            2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

            3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

            4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!

            5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

            6. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

            7. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

            8. W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!

            9. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre
                zamiary w stosunku do Ciebie!  

            10. Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla Twoich oczu!

            11. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

            12. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

            13. Pamiętaj o telefonach alarmowych:

            112 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego

            999 - Pogotowie Ratunkowe

            998 - Straż Pożarna

            997 - Policja

            14. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne.

            Drodzy Uczniowie niech zimowy wypoczynek przyniesie wiele radości i przeżyć, które pozwolą Wam powrócić do szkolnych obowiązków w pełni zdrowia i z nową energią.

          • WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

          • Karnawał to okres przepełniony muzyką i zabawą, dlatego by podtrzymać tą miłą tradycję w naszej szkole 8.02.2024 roku odbył się WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę, pięknie udekorowaną serduszkami i balonami.

            Był to dzień niezwykły, już od rana w przedszkolu i w klasach 1-3 pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek,  królewny, piratów, policjantów… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

            Balowicze uczestniczyli w zabawach, korowodach, konkursach.  

            Wieczorem na balu pojawili się  starsi uczniowie, których stroje miały nieco inny charakter, mogliśmy podziwiać kibiców, piosenkarki, wróżki itp.

            Wystrój sali  wprowadził   uczniów klas 4-8 w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy.

            Przed zakończeniem zabawy zostali wybrani Król i Królowa Balu.

            Kiedy czas zabawy dobiegał końca, z żalem opuszczano salę balową.

            Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

          • Sukcesy naszych uczniów w konkursie o tytuł Najlepszego Matematyka Gminy Dębno

          • 7 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyła się XXIII edycja konkursu o tytuł ,,Najlepszego Matematyka Gminy Dębno’’.

            Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

            Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym każda klasa rozwiązywała zadania z zapałkami, które wymagały od uczestników zręczności oraz szybkiej reakcji. W drodze eliminacji do II etapu przechodziły osoby, które zdobyły minimum 60% punktów. Natomiast w II etapie uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który swoim zakresem obejmował zadania z różnorodnych działów matematycznych, dostosowanych stopniem trudności do każdej kategorii wiekowej.

            Nasi uczniowie zdobyli następujące tytuły:

            Najlepszego matematyka klas 7 – Karol Kubala,

            II miejsce w kategorii klas 5 – Nikodem Bober.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wycieczka do kina i na lodowisko

          • We wtorek 6 lutego klasy IV -VIII udały się na wycieczkę do Tarnowa, która miała charakter kulturalny i sportowy. Pierwszym punktem programy było uczestnictwo w seansie filmowym w Multikinie, a film który zobaczyli nosił tytuł „Cudowny chłopak. Biały ptak”  był kontynuacją filmu „Cudowny chłopak”. Mówił on o tolerancji, przyjaźni, poświęceniu w trudnych czasach wojny. Po seansie udali się na kryte lodowisko, gdzie ci umiejący już jeździć na łyżwach mogli doskonalić swoje umiejętności, a ci którzy pierwszy raz założyli łyżwy próbowali swoich sił i jak się okazało z bardzo dobrym skutkiem.

             

          • Dni Bezpiecznego Internetu 2024

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – DBI 2024, który w tym roku przypadł 6.02.2024. Działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży będą się odbywać tak naprawdę przez cały miesiąc marzec. W ramach DBI we wszystkich klasach odbywają się rozmowy, pogadanki oraz lekcje online na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz jego dobrych i złych stron.

            Klasy 1-3 zapraszamy do udziału w szkolny konkursie na plakat– „Bezpieczna przygoda z Internetem”.

            Starsi uczniowie kl. 4 – 8 Uczniów klas 4-8 zapraszamy do udziału w szkolny konkursie na plakat–promujący właściwe zachowanie w Internecie.  

            Klasy 4 – 8 zapraszamy również do udziału w  Konkursie na prezentację multimedialną, w tym roku pod hasłem „Czy informacje w Internecie są prawdziwe?”. 

            Proszę o przekazanie prac do 11 marca. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

            Ideą DBI jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo naszych uczniów.

          • Śluby panieńskie w Teatrze Stu w Krakowie

          • 30 stycznia klasa 8 wybrała się na wycieczkę do Krakowa na spektakl "Śluby panieńskie" w Teatrze Scena "STU". Magia tego miejsca pochłonęła nas wszystkich. Historia zawarta w komedii Aleksandra Fredry, okazała się jeszcze ciekawsza i zabawniejsza, kiedy została wystawiona dla nas na scenie w trochę nowocześniejszej wersji, ale nieodbiegającej zbytnio od oryginału.

             Jak zdobyć pannę, która przysięgła, by „nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną”? To na pewno nie łatwe, zwłaszcza gdy są plany matrymonialne. Z każdej sytuacji znajdzie się jednak wyjście. Do fortelu będzie musiał uciec się jeden z bohaterów – Gustaw, który, by skruszyć zatwardziałość niewieścich serc, uknuje prawdziwie misterną intrygę. O wielką miłość trzeba walczyć wszelkimi sposobami. Niektóre z tych, pokazanych przez Fredrę, i dziś mogą okazać się skuteczne, szczególnie gdy okraszone są błyskotliwym poczuciem humoru autora.

            W spektaklu, mieliśmy okazję podziwiać tak profesjonalnych aktorów, jak Urszula Grabowska czy też Andrzej Deskur. Sam reżyser tego spektaklu Krzysztof Pluskota wystąpił na scenie w roli Jana. W obsadzie obok znanych aktorów znaleźli się także młodzi artyści Agata Woźnicka jako Aniela czy Aleksandra Sroka jako Klara.  Śpiewy Jana Romanowskiego na długo utkwiły nam w pamięci, aktor dołożył starań aby postać romantycznego Albina była zabawna w swoim nieszczęściu. Spektakl wszystkim bardzo się podobał. To bardzo dobrze rozegrane i zagrane przedstawienie dla każdego, kto szuka w teatrze czystej rozrywki i okazji do śmiechu, nie będącego koniecznie rechotem. Polecamy na poprawę humoru. I na łagodne wejście w cudowny świat teatru.

          • XIX Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek "O Muszlę Św. Jakuba"

          • Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w XIX Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek " O Muszlę Św. Jakuba", który odbył się  27.01.2024 r.

            Nikola Podstawska wyśpiewała III miejsce w kategorii E klasy VII-VIII

            Największe wyróżnienie - nagrodę GRAND PRIX - zdobył chór "Decek", w skład którego wchodzą również uczniowie naszej szkoły: Agata Stec, Nikola Podstawska oraz Wiktor Wolnik.

             

            Serdecznie gratulujemy i życzym kolejnych sukcesów!!!

             

          • Wycieczka klasy 8 do Krakowa

          • W dniu 23 stycznia uczniowie klasy 8  mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Opowieść Wigilijna” na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki  Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Spektakl wyreżyserowali Jakub Krofta i Maria Wojtyszko na podstawie opowiadania Charlesa  Dickensa.

            Historia głównej postaci – Ebeneezera  Scrooge’a  opowiedziana została ustami wędrownej trupy teatralno-cyrkowej, która przyjechała do miasta ze swoim przedstawieniem. Główny bohater (w tej roli Tomasz Wysocki), był nieszczęśliwy i samotny, bo nie potrafił kochać ani siebie, ani innych, a o sile empatii i solidarności przekonał się dopiero po spotkaniu z duchami świąt Bożego Narodzenia. Nasz bohater staje przed widzem  absolutnie poruszony, bezbronny i tu zaczyna się jego przemiana. Przemiana zupełnie  niezwykła  z   wiecznie aktualnym morałem, że dzieląc dobro pomnażamy je, a absolutną powinnością człowieka jest pomagać bliźnim.

             

            Po krótkim odpoczynku i posiłku w restauracji McDonald’s, uczniowie udali się do Centrum Nauki i  Zmysłów WOMAI, gdzie uczestniczyli w warsztatach i zwiedzaniu wystawy pt.” W STRONĘ CIEMNOŚCI”.

            Wszyscy uczestnicy mogli poznać zasady czytania i pisania metodą Braille’a, a następnie doświadczyć ciemności na własne oczy. Przemierzanie kolejnych pomieszczeń w zupełnych ciemnościach dostarczyło niemałych wrażeń nawet tym najodważniejszym. Próbowaliśmy za pomocą dotyku zidentyfikować owoce i warzywa. Węch wykorzystaliśmy do rozpoznawania przypraw, a wytężony słuch pomógł nam wykonywać kolejne zadania serwowane przez naszego przewodnika. Było naprawdę super!

            Zima to dobry czas na uprawianie sportów i zabaw zimowych. Na koniec wycieczki, uczniowie odwiedzili odkryte lodowisko przed Galerią Krakowską. Wszyscy uczniowie, doskonale się bawili o czym możecie się przekonać oglądając poniższą galerię zdjęć.

          • Dzień na farmie z Babcią i Dziadkiem

          • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

             

                Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

                 22 stycznia 2024 r. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Beata Urbaszewska przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I-III i klasy VIII przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny" Dzień na farmie z Babcią i Dziadkiem", na  który złożyły się  wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Następnie usłyszeliśmy kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów  klas IV-VIII oraz pokazy taneczne uczennicy z klasy V. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.               
             

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w  pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

             

    • KontaktyWstaw podział strony

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich
      • 14-6658136
      • 32-828 Biadoliny Szlacheckie 44 Poland
    • LogowanieWstaw podział strony